Intersen PhaseAfrikaans

 

 

 Head of Grade

 Grade  Head of Grade  Contact
Grade 4 Mr Tommie van Straten

tom@gcpb.co.za

Grade 5

Me Lanie Schuurman  

tselani@gmail.com

Grade 6 Mr Pieter Jansen van Vuuren 

pvanvuuren@gcpb.co.za

Grade 7

Mr Bees Grobler bgrobler@gcpb.co.za

Subject Head

 Subject  Head of Subject  Contact
Afrikaans Huistaal en Afrikaans EAT Me Lina van Schalkwyk

lvs@gcpb.co.za

English Home Language and English FAL

Ms Tracey Eksteen 

nami@gcpb.co.za

Mathematics/ Wiskunde Me Hanine Kotze

hkotze@gcpb.co.za

NW/NS

Mnr Mauritz Henderson mhenderson@gcpb.co.za
EBW/EMS Mnr Ian O'Neill      iangrays@yahoo.co.uk
Social Science/SW Mr Roebie Strauss rstrauss@gcpb.co.za
Creative Arts/Skeppende Kunste Mr Hendri Liebenberg hliebenberg@gcpb.co.za
Lewensoriëntering/ Life Orientation Mnr Hennie Venter hventer@gcpb.co.za
Technology / Tegnologie Mnr Stefan Vermeulen stef@gcpb.co.za

 


 

World Knowledge Olympiad 2018

World Knowledge Olympiad 2018   33 Grade 7 learners participated in this challenge. The results were announced on 25 July. Four of our gr 7 learners achieved 70%+:   Jimlongwe L 70 Yasbek L 77 Matang M 70 Azevedo D 77   Congratulations with excellent results achieved! 

u. 13 A - K.E.P.S. Toernooi 2 tot 4 Augustus by Kind Edward Primary School.

u 13 A - K E P S Toernooi 2 tot 4 Augustus by Kind Edward Primary School Uitslae van die u 13A Hokkietoernooi by K E P S skool was ‘n onvergeetlike ervaring Met elke wedstryd het die seuns net beter en beter gespeel Daar was 11 aan ‘n kant wedstryde asook ‘n Sewes toernooi met ‘n semi-finaal en ‘n finaal Uitslae 11 aan ‘n kant wedstryde 3 wedstryde gespeel 3 gewen

Hockey Results/ Hokkie Uitslae:

The first league games were against Jim Fouchè at Jim Fouchè on Thursday 2 August 2018 Games played 18 Won 17 Lost 1    Gr 1A won 4-0 u 10A won4-1  Gr 1B won 1-0 u 10B lost 1-2  Gr 1C won 4-0 u 10C won 2-0  Gr 1D drew 1-1 u 10D won 6-4  Gr 2A won 2-0 u 11A won 3-0  Gr 2B won 7-1  u 9A won 4-0 u 12 A won 2-0  u 9B won 10-0 u 12B won 2-0  u 9Cwon 5-0  u 9D won 8-0 u 13B –